I have stopped developing joomla extensions because of my other works, but I won't turn off the site as long as possible so feel free download my Joomla 1.5 extensions. :)

I am on a freedom
Home Fórum | Support forum
Üdvözlet, Vendég

SimpleCalendar Map Virtuemart
(1 megtekintés) (1) vendég
SimpleCalendar Map Modullal kapcsolatos észrevételek, ötletek, fejlesztési javaslatok.
Hibáknak nyiss új témát.
LeOldal: 1
TÉMAKÖR: SimpleCalendar Map Virtuemart
SimpleCalendar Map Virtuemart 6 éve, 5 hónapja  
Szia WebManó!

Először is gratulálok a modulhoz, szerintem nagyon jó. Én a SimpleCalendar komponenst használom és ehhez nagyon kellett egy olyan látványos modul mint a SimpleCalendar Map.

Lenne egy kérdésem. Mi egy olyan webshop-ot építek éppen, ahol VirtueMart-ot használok, de természetesen szeretnénk más tartalommal is megtölteni az oldalt, mint például egy eseménynaptár. Ehhez ideális a SimpleCalendar és a SimpleCalendar Map. Egyetlen gondunk ott van, hogy amennyiben az eseménynaptárat megjelenítjük (a SimpleCalendar kategória lista oldalát a Map-el együtt) akkor utána a SimpleCalendar térképe megmarad akkor is, ha egy VirtueMart terméket vagy menüt választok ki akkor is (a SimpleCalendar Map config-ban csak az eseménynaptár menühöz van hozzárendelve, de mivel a VirtueMart nem a standard Joomla menüt használja, ezért ez nem működik)
Van valami egyszerű ötleted, hogy a térkép csak a SimpleCalendar eseménynaptár alatt jelenjen meg és ne jelenjen meg a VirtueMart-al kapcsolatos oldalaknál?

Üdv,
Attila
Vendégként nem küldhető be hozzászólás.

Válasz: SimpleCalendar Map Virtuemart 6 éve, 5 hónapja  
Szia!

Örülök, hogy hasznosnak találtad a modult!

Gondolom nem csak ezzel a modullal van a probléma. A modulokat Itemid-hez kapcsolja a Joomla, ami a menüpont létrehozásakor jön létre. Bár VM-et nem használok, de tudtommal létre kell hozni neki egy "standard" Joomla menüt, és ha jól van megírva a VM menü akkor ezt (itemid-t) használni is fogja. A lényeg, hogy az url-ed végén ott kell legyen az &Itemid=XY.

üdv
Manó
If you find my module useful please make a small donation or/and make review on the JED. It is motivate me!

Szia!

Köszönöm a válaszodat! Beraktam a VirtueMart-hoz egy Joomla menüt, most viszont az összes eddigi SimpleCalendar esemény "eltünt", azaz a SimpleCalendar komponens alatt megtalálhatóak a backend-en, csak a front oldalon nem. Miután kitöröltem az összes eddigi eseményt és egy újat vittem fel, már a kategória listában látható, de a SimpleCalendar Map nem jelenik meg, csak azt írja ki: "Jelenleg nincsenek események." még akkor is, ha alatta a listában ott vannak események.
Gondolod, hogy le kellene szednem a modul-t és újra telepíteni?

Köszi,
Attila

Szia,

Egy menü készítése nem járhat az események elvesztésével.
Mi a SimpleCalendar verzió? Tudsz linket küldeni az oldaladra? Esetleg hozzáférést? (privátban /kapcsolat menüpont)
If you find my module useful please make a small donation or/and make review on the JED. It is motivate me!

Válasz: SimpleCalendar Map Virtuemart 6 éve, 4 hónapja  
Szia Manó,

Bocsi a lassú válaszért, de rengeteg melóm van.
A SimpleCalendar verzió: SimpleCalendar 0.8.5a - development release
Sajnos aktuális verziója még csak a desktop-omon van, szóval nem tudok hozzáférést adni.

Üdv,
Attila

Szia,

0.8.5 még csak fejlesztői verzió, de kipróbáltam és nálam működik.
Látatlanba elég nehéz. Google Maps API Key be van írva a a komponens beállításaiban?

Szia,

Igen, a Google Maps API key be van írva. Leszedtem a 0.8.5a fejlesztői verziót (a táblák törlése nélkül) és telepítettem a 0.8.4b-t, de azzal sem jelennek meg a felvett események. Azután megpróbáltam megint leszedni a 0.8.4b-t, amit nem sikerült (üres képernyő az "Eltávolítás" gomb után). Ezután rátelepítettem a 0.8.5a-t majd leszedtem megint (már táblákkal együtt). Úgy tünik ekkor rendben ment az eltávolítás. Viszont 0.8.5a telepítés után sem jelennek meg az események....

Köszi,
Attila

Szerintem akkor valami beállítás maradt figyelmen kívül. Kategória választás / események dátuma / Nézetenkénti beállítások.
Próbáld ki egy teljesen friss telepítéssel (joomla+sc+scmap).
Ha fel tudod rakni valahova akkor ránézek.

üdv
Manó

FelOldal: 1